RETROSPEKTIVA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
RETROSPEKTIVA

Ex Yu Muzicka Retrospectiva
 
HomeHome  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 DONNA ARES (Azra Kolakovic)

Go down 
AutorPoruka
Admin
Admin



Broj komentara : 20
Join date : 2008-03-02

DONNA ARES (Azra Kolakovic) Empty
KomentarNaslov komentara: DONNA ARES (Azra Kolakovic)   DONNA ARES (Azra Kolakovic) EmptySat May 10, 2008 10:44 pm

DONNA ARES

DONNA ARES (Azra Kolakovic) Donna_10


Biografija

Pravo ime Donne Ares je Azra Kolakovic. Rodjena je 01.01.1977. u Bihacu, BiH. Muzikom se bavi od malih nogu, obzirom da su joj oba roditelja muzicari, definitivno je naslijedila muzicki talenat. Majka predaje klavir u muzickoj skoli, a otac bivsi pop-rock gitarista.

Zavrsila je nizu i srednju muzicku skolu, studirala je engleski jezik, a kaze da i danas voli klasicnu muziku kojom se bavila cijelo djetinjstvo, te pripremala za inozemnu akademiju, instrumentalni odsjek, koju danas nazalost nema zavrsenu, jer je nesretni rat sprijecio u tome.

Kao djevojcica pjevala na djecijim festivalima, a vec od 14-te godine nastupa sa pop rock grupom Camino Verde po lokalnim diskotekama kao pjevacica i klavijaturista, a vec sa 16 godina pise prve stihove i muziku i snima svoju prvu pjesmu.

1997 prvi put javno nastupa pod imenom Donna Ares na hrvatskom izboru za pjesmu Eurovizije Dori ‘97, a iste godine ostvaruje veliki uspjeh sa svojom pjesmom “Kazna” na festivalu Bihac ‘97, koja je lansira visoko na sve top liste u BiH.

Ubrzo zatim, 1998, snima svoj prvi autorski album “TI ME VISE NE VOLIS”, pod producentskom palicom Ljubovci Dzavida u Sani Records studiu u Dusiburg-u, u Njemackoj.

Ovaj album dozivljava odlican prijem kod publike, a istoimena pjesma postaje veliki pop hit.

Nakon dvije godine izlazi album DONNA LIVE 2000, gdje je snimila i obradila stare folk hitove, ali i popularne evergreen-e poput popularnih “Woman In Love”, “I’m so excited” i sl, i ovim albumom skrece veliku paznju na sebe, ali i izaziva burne i ostre reakcije medija i struke, jer je spojila dva do tada inace nespojiva stila, sto je publika odlicno prihvatila, a struka zestoko kritikovala.

1999. izazvana negiranjem njenog folk poteza, pise tekst i muziku za pjesmu “SVIRAJ NESTO NARODNO”, koju je snimila u duetu sa folk zvijezdom Halidom Beslicem.

Pjesma je premijerno izvedena na festivalu Forte 2000, a 2001 uvrstena na album “Mix 2″ uz odlican odabir ponovo starih folk hitova, medju kojima je i duet sa Kemalom Malovcicem “KCERI MOJA ALIJI DAL DA TE DAM”, te “PROKLETA JE AMERIKA” i mnoge druge stare pjesme.

“Sviraj nesto narodno” lansira Donnu medju najtrazenije pjevace iz BiH, a ona sama kaze da se takva pjesma pise jednom u najmanje 10 godina.

2002 izlazi album “CUVAJ SE DUSO” sa istoimenim hitom, pored kojeg su se izdvojile i “STA JE SUNCE”, “JA SAM TATIN SIN”, “STA SMO TI I JA” …

Ponovo slijedi mala pauza sto se autorskog dijela tice, ali Donna ne miruje te poklanja svojoj publici novi album “MIX III” sa vrhunskim obradama pjesama kao sto su “MOJ DILBERE”, “BILO CIJA” i jednom novom temperamentnom pjesmom pod nazivom “PJESMO MOJA”. Ovaj album je svrstan u redovne “dernek” albume, sto Donna i potvrdjuje publici odlicnim nastupima, te sadrzajem veoma bogatog i sarolikog repertoara. Kaze da joj je svaka svirka kao novogodisnja zabava i postaje omiljena kod publike kad su upravo dobra festa i interpretacija u pitanju.

Album “JACKPOT” smatra svojim najboljim izdanjem, gdje takodjer ne miruje kad su dueti u pitanju. “OVE GODINE” duet sa Serifom Konjevicem ostvaruje odlican uspjeh, pored mega hita “TO MI NIJE TREBALO” i posebno velikog koncertnog hita “UBILA ME TVOJA NEVJERA”.

2006 izdaje album “NEMAM RAZLOGA ZA STRAH” koji je poseban po tome sto je po prvi put uzela za sebe pjesme drugih autora kolega. Sa ovog albuma se posebno izdvojila “IDI IDI MOJA VILO” koja savrseno asocira na ona zlatna vremena narodne muzike kod nas, te je Donnina omiljena pjesma upravo zbog toga sto se skupa sa velikom ekipom od 10 ljudi koji su svirali, pjevali i skupa radili na tome da ostvare pravi autenticni zvuk narodne muzike 70/80-ih godina.

2006 takodjer izlazi prvo DVD izdanje “Donne Ares - The Best of 1997/2006″ Video kolekcija.

Iste godine dozivljava ogroman uspjeh u susjednoj Srbiji, gdje njena pjesma “To mi nije trebalo” dozivljava svoj pravi vrhunac, te osvaja sve nagrade za apsolutni hit godine.

Nakon toga izdaje jos jednu best of kompilaciju, te se time prikljucuje i najvecoj muzickoj industriji danas, Grand produkciji.

Nedavno je proslavila svoju prvu deceniju estradnog i umjetnickog djelovanja velikim jubilarnim koncertom u Bihacu.

Donna Ares se pored muzike takodjer bavi grafickim dizajnom i video i audio produkcijom, a u slobodno vrijeme i slika.

Autorica je uglavnom svih svojih pjesama, obozava balade “Sta smo ti i ja” i “Podsjetnik na ljubav”, a pjesma “To mi nije trebalo” je njena licna karta, po senzibilitetu, a posebno po stilu i nacinu muzickog izrazavanja.

Kaze da voli “kad je zestoko, ali ipak malo balkanski srceparajuce”.

Put do zvijezda joj nije bio lak, ali drzi se toga da sreca prati hrabre i odvazne, jer ako slijedite put srca, nista nije nemoguce


Izvod sa njenog sajta
www.donna-ares.com


Diskografija


1998-TI ME VISE NE VOLIS


Diskografska kuca S RECORDS
Kasetni No SR 1001


01.Sta mi vrijedi
02.Ti me vise ne volis
03.Nemoj lagati
04.Kazna
05.Vodi me
06.Meni nije zao
07.Reci mi da znam
08.Budi kraj mene
09.Pustite me nocas
10.Be my friend

DONNA ARES (Azra Kolakovic) Kaseta11


2000-LIVE

Diskografska kuca NIMFA SOUND
Kasetni No NS 071


01.Idi, idi
02.Donna mix
03.Idi, idi (2)
04.Sta mi vrijedi
05.Ti me vise ne volis
06.Pustite me nocas
07.Kazna
08.Budi kraj mene
09.N.Y State of mind
10.Stop
11.Woman in love
12.Be my friend

DONNA ARES (Azra Kolakovic) Cd_20010

DONNA ARES (Azra Kolakovic) Cd_20011


2001-SVIRAJ NESTO NARODNO + MIX 2


Diskografska kuca INTAKT RECORDS
Kasetni No ?


01.Sviraj nesto narodno
02.Prokleta je Amerika
03.Kceri moja
04.Koza mi je tjesna
05.Carolije, sukarije
06.Nevaljala
07.Vec videno
08.Cororo
09.Pustite me da ga vidim
10.Casna sestra
11.Ja necu da ga vidim
12.Crazy
13.Colour of my love
14.Greatest love of all

DONNA ARES (Azra Kolakovic) Cd_20012

DONNA ARES (Azra Kolakovic) Cd_20013


2002-CUVAJ SE DUSO


Diskografska kuca INTAKT RECORDS
Kasetni No CD 087


01.Amerika
02.Sta smo ti i ja
03.Cuvaj se duso
04.Ostavljas me nocas
05.S tobom ili bez tebe
06.Ja sam tatin sin
07.Idemo do dna
08.Sta je sunce
09.Samo voli me
10.Sviraj nesto narodno

DONNA ARES (Azra Kolakovic) Cd_20014

DONNA ARES (Azra Kolakovic) Cd_20015


2003-NEMOJ DA POGADAM (Condorcom)


01.Sta je sunce
02.Sviraj nesto narodno
03.Ti me vise ne volis
04.Nemoj da pogadam
05.Pustite me nocas
06.Amerika
07.Ja sam tatin sin
08.Ostavljas me nocas
09.Sta smo ti i ja
10.S tobom ili bez tebe
11.Idi, idi
12.Kazna
13.Cuvaj se duso
14.Sta mi vrijedi
15.Samo voli me
16.Be my friend

2004-Mix 3 (Song Zelex CD 069)

01.Moj dilbere
02.Ti nisi ti vise
03.Pjesmo moja
04.Ja te volim
05.Bilo cija
06.Nocas mi srce pati
07.Ederlezi avela
08.Voljela sam voljela
09.Kceri moja
10.Rastajemo se mi

2004-Megamix (Song Zelex CD 111)

01.Kazna
02.Sta je sunce
03.S tobom ili bez tebe
04.Nocas mi srce pati
05.Ja te volim
06.Sviraj nesto narodno
07.A ti me iznevjeri
08.Pjesmo moja
09.Prokleta je Amerika
10.Moj dilbere
11.Carolije, sukarije
12.Bilo cija
13.Idi, idi
14.Cuvaj se duso
15.Ti me vise ne volis
16.Pustite me nocas
17.Sta smo ti i ja
18.Pustite me da ga vidim
19.Sta mi vrijedi
20.Ederlezi avela

2005-Jackpot (VIP CD 036)

01.Jackpot
02.Podsjetnik na ljubav i srecu
03.Ove godine
04.Ubila me tvoja nevjera
05.Glumac bez pokrica
06.Da umrem od srama
07.Kad sve propadne
08.Tjeram po svome
09.Nemoj da pogadjam
10.To mi nije trebalo
11.Tjeram po svome (a capella)

2006-Masina-The Best Of (Grand CD 042)

01.To mi nije trebalo
02.Ubila me tvoja nevjera
03.Sta smo ti i ja
04.Masina
05.Trenutak zivota
06.Da umrem od srama
07.Jackpot
08.Podsjetnik
09.Sta je sunce
10.Sviraj nesto narodno
11.Pjesmo moja
12.Glumac bez pokrica
13.Cuvaj se duso
14.Ove godine

2006-Nemam razloga za strah (Hayat 024)

01.Sve ti najbolje zelim
02.Idi moja vilo
03.Ne volim te vise
04.Ne vjerujem
05.Trenutak zivota
06.Prijateljica
07.Ja bih kao ti
08.Nemam razloga za strah
09.Puklo bi srce

2007-Live (Grand CD 429)

01.Kazna
02.Idi moja vilo
03.Sve ti najbolje zelim
04.Ne vjerujem
05.Puklo bi srce
06.S tobom ili bez tebe
07.Trenutak zivota
08.Cuvaj se srce
09.Ubila me tvoja nevjera
10.Masina
11.Nemam razloga za strah
12.Ja sam tatin sin
13.To mi nije trebalo
14.Sta mi vrjedi
15.Jackpot
16.Sviraj nesto narodno
17.Glumac bez pokrica
18.Da umrem od srama
Na vrh Go down
https://diskos.forumbo.net
 
DONNA ARES (Azra Kolakovic)
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
RETROSPEKTIVA :: EX YU MUZICKO STVARALASTVO :: Folk Stvaralastvo-
Idi na: